Köyümüze yeni bir cami

 


 


 


Asarcık Kazaklı Köyü Cami Temel Atma Töreni Yapıldı

Köyümüze yapılması planlanan Camii´nin Temel atma töreni 14 Mart Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Törene, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Boyabat İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Saraydüzü İlçe Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Boyabat Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan, Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam, Sinop Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Seyit Ali Çetin, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri ,Köy Muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Saraydüzü Merkez YİBO Cami İmam Hatibi Ömer Ağar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur´anı Kerim okunmasının ardından açılış konuşmalarını ilk olarak Asarcık Kazaklı Köyü Muhtarı Muammer Yıldız yaptı. Daha sonra ise Asarcık Kazaklı Köyü Dernek Başkanı Haşim Ecir kısa bir konuşma yaptı.

Kürsüye Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan kürsüye gelerek: “Yeryüzünde Allah’ın en çok sevdiği mekânlar, kendisini bir kabul eden Mü’minlerin ibadet mekânı olan camilerdir. Camiler, Mü’minleri namazda aynı kıblede buluşturduğu gibi kalpleri birleştiren, gönülleri insana layık bir şekilde şefkat ve rahmetle buluşturan müstesna yerlerdir, Bizden sonraki nesillere güzel eserleri bırakmalıyız. Bu camiimizin tüm vatandaşlarımızın katkılarıyla hizmete sunacağız. Bu cami temel atma töreninin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan’nın konuşmasının ardından Saraydüzü İlçe Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman kısa bir konuşma yaparak, “Lügatta; toplayan, toplayıcı anlamına gelen cami, birlik ve beraberliğin simgesidir. Camimizin yapımında emeği olan, dernek yöneticilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Temel Atma Töreni’nde son olarak ise TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy bir konuşma yaptı. Sinop Milletvekili Ersoy," Gurbet ellerden köyüne ata yurduna sahip çıkmak, bu güzel hizmete emek vermek, katkıda bulunmak, bu hizmetin yanında bulunduğunu göstermek amacıyla, burada bulunma nezaketini, sorumluluğunu gösteren, çok kıymetli hemşerilerimizi burada görmekten çok büyük mutluluk duydum. Allah emeklerinizi zayi etmesin, hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum, kısa sürede temel atma seviyesine getiren muhtarımıza, dernek başkanımıza, ve katkıda bulunan değerli hemşerilerimize de çok teşekkür ediyorum, Allah hayırlı mübarek eylesin emek verenlere katkıda bulunanların hayrını,hasenatını cenabı Allah kabul etsin, Bizde elimizden geleni yapacağız, " diyerek sözlerini tamamladı

Konuşmaların ardından Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan ´ın yaptığı duadan sonra ise protokol üyeleri butona basarak, temele harç döktüler.Tören ikramın ardından son buldu.Köyümüze kazandırılacak bu esere katkılarından ve katılımlarından dolayı Muhtarımızdan Dernek başkanlarımız ve yönetimlerine,köylülerimize ayrıca bu organizasyon için bizlere ulaşım desteği veren Sancaktepe Belediye Başkanımız Sn.İsmail ERDEM ve Ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.


 


 

 


Paylaş


İstanbul buluşmaları 2017
Köylülerimizle kahvaltıda buluştuk.


Dernek Yönetiminden Veda.
Dernek Yönetiminden Veda  DİĞER HABER BAŞLIKLARI:

   HIZLI MENÜ…